Mai poate tatal schimba ceva atunci cand mama a primit in ingrijire copilul?

Ati divortat, iar instanta de judecata a stabilit ca domiciliul copilului minor sa fie stabilit la mama. Ce optiuni are tatal care doreste, totusi, sa creasca el copilul, si spera la mai mult decat vizitele stabilite conform programului convenit? Schimbarea domiciliului copilului minor Potrivit dispozitiilor art. 497 alin. (2) din Codul civil, in caz de Read more about Mai poate tatal schimba ceva atunci cand mama a primit in ingrijire copilul?[…]